• support@partocarpet.ir
  • 09365845700
  • 0

    سبد خرید شما خالی است.

نگهداری و مراقبت از تابلو فرش!

صفحه اصلی » بلاگ » نگهداری و مراقبت از تابلو فرش!
۲۸ سه شنبه

نگهداری و مراقبت از تابلو فرش!

 

تابلو فرش یکی از زیباترین وسایل برای دکوراسیون منزل میباشد.

هنگام نصب تابلو فرش در منزل یا محل مورد نظر به نکات زیر دقت نمایید :

تابلو فرش را جایی نصب کنید که از درب ورودی پیدا باشد .

سعی کنید تابلو فرش را در کنار پرده یا نزدیک به پنجره و رو به آفتاب نصب نکنید .

تا جایی که امکان دارد از لامپ های نمایشگاهی برای نور پردازی تابلو فرش استفاده نمایید تا زیبایی تابلو فرش چند برابر گردد .

تابلو فرش چهره بدون قاب زیبا تر میباشد .

یهتر است تابلو فرش را رو به روی مبلمان منزل یا محل مورد نظر قرار دهید .

برای نور پردازی تابلو فرش ترکیبی از رنگهای زرد و قرمز زیبایی خاصی را به آن میبخشد .

اگر از نور پردازی خاصی استفاده نکردید تابلو فرش را در زیر مهتابی یا نزدیک به لوستر و لامپ های روشنایی منزل نصب نمایید  تا  نور به تابلو فرش برسد .

تابلوفرش‌ را نباید به صورت مستقیم روی دیوارهای گچی یا آهکی آویخت.

همچنین نباید میخ را روی آنها کوبید. زیرا بافت فرش سوراخ می‌شود و در صورت زنگ زدن میخ، لکه بد رنگی برای همیشه روی آن باقی می‌ماند.

تابلوفرش‌ها را لوله و تا نکنید تا زیبایی‌شان را در حالی که روی دیوار قرار دارند به رخ بکشند.

تابلو فرش را در معرض رطوبت شدید مانند مسیر مستقیم کولر آبی قرار ندهید چون با این کار شرایط پوسیدگی آن را زودتر فراهم می‌آورید.

تابلو فرش

بهترین روش برای گردگیری روزانه تابلوفرش، استفاده از برس گردگیری جاروبرقی است.

تنها تابلو فرشهای معتبر است که امکان شستشو با آب و صابون را دارد، اگر تابلو فرشی که در آن از رنگهای شیمیایی استفاده شده است را می شویید امکان مخلوط شدن رنگها وجود دارد. لذا در مورد اینگونه تابلو فرشها با فروشنده خود مشورت کنید.

به صورت کلی می‌توان گفت تابلوفرش‌ها نیاز به شست و شو ندارند. اما اگر به هر دلیلی احساس کردید تابلوفرشتان کثیف شده، از مراکز قالی‌شویی‌ معتبر که در زمینه شستن تابلوفرش نیز تخصص دارند، کمک بگیرید. اگر چنین مراکزی را سراغ ندارید و مایلید خودتان این کار را انجام دهید ، ابتدا تابلو را از قابش جدا کنید. سپس روی تابلوفرش را با جاروبرقی که دهانه‌اش تمیز است جاروبزنید تا ذرات گرد و غبار از بین برود.

سپس مقداری شامپو فرش را در آب سردحل کنید و با یک تکه اسفنج بزرگ که در این محلول غلتانده‌اید، سطح آن را بسایید. برای خشک شدن، باید تابلو فرش را روی زمین، در محیط نسبتا گرم بگسترانید تا رطوبتش تبخیر شود. این کار اجازه نمی‌دهد رنگ‌های آن در همدیگر بلغزند و ادغام شوند. هرگز تابلوفرش را روی طناب پهن نکنید. چون ممکن است کش بیاید و از ریخت بیفتد.

پهن کردن تابلوفرش زیر نور مستقیم آفتاب هم پسندیده نیست. و بایستی آنرا بصورت پشت و رو زیرنور غیر مستقیم قرار دهید.

چنانچه تابلو فرش دچار بید خوردگی شد. ابتدا باید سطحی که تابلو فرش روی آنقرار دارد را کنترل و تمیز نمود سپس نقاط بید خورده حتما باید ترمیم گردندتا هنگام شستشو قسمتهای کنار بید خوردگی آسیب نبینند.

فرش پرتو

نوید کرباسیون